/Files/images/1488012725_pisa-2018.png

2018 року Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів України 4 лютого 2016 року №72-р «Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018»).

Участь у цій програмі дослідження дозволить українській освіті оцінити результати якості шкільної освіти у порівнянні з іншими країнами, відслідкувати світові тенденції розвитку освіти та виробити відповідні рішення у галузі. Результат країни в рейтингу PISA (анг. Programme for International Student Assessment) грунтується на результатах 15-річних учнів при тестуванні їхніх навичок у математиці, природничих науках і читанні. Україна ще ніколи не брала участь у дослідженні PISA, і перші результати тестування українських учнів будуть доступними у 2018 році.

Дослідження проводиться раз на три роки й спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Україна долучається до більш ніж 80-ти країн, що беруть участь у PISA – 2018.

Приклади завдань:

Природничі дисципліни
Читання

Публікації про специфіку дослідження

Анкетування учасників семінару-тренінгу «Реалізація компетентнісного підходувнавчально-виховному процесі з метоюпідготовкидоміжнародного дослідження якості освітиPISA – 2018»

Сайт дослідження в Україні

Центр моніторингу якості освіти