Історія Харківської гімназі №178 "Освіта"

Заклад освіти, на базі якого виник НВК, а згодом, гімназія № 178 „Освіта”, було засновано в 1943 році, як вечірня школа №2. Цей заклад мав досить високий рейтинг і показники серед закладів освіти даного типу; зробив серйозний внесок у підготовку кваліфікованих робочих кадрів та презентував свій досвід співпраці закладу освіти та заводу імені Малишева в 1975 році на ВДНХ України, отримав І місце; та ВДНХ СРСР – ІІ місце.

/Files/images/fon/Бессонова Н.А..jpgБессонова Н.А. директор школи з 1989р.-1999р. /Files/images/fotograf_spvrobtnikv/Николаенко А.Е.jpgНіколаєнко А.А. заступник директора з навчально-виховної роботи з 1989р.-2000р.

В 1993 році ВСШ № 2 було перейменовано в навчальний центр молоді „Освіта”.

В 1995 році був створений навчальний заклад нового типу – навчально-виховний комплекс „Освіта” № 178, у складі вечірніх класів та спеціалізованих економіко-правових класів з денною формою навчання.

1 березня 2005 року НВК було реоргіназовано в Харківську гімназію № 178 „Освіта” Харківської міської ради Харківської області.

Матеріальна база освітнього процесу:

Освітній процес здійснюється на базі колишнього дитячого садка, пристосованого під шкільне приміщення. Враховуючи специфіку організації освітнього процесу: розподіл класів на діференційовані групи. при вивченні практично всіх предметів навчального плану, це приміщення було ефективно адаптовано. В школі створено 7 навчальних кабінетів, які тематично та естетично оформлені. Кожен клас в своєму розпорядженні має два приміщення: кабінет для лекційних занять, де навчальні місця обладнані у вигляді амфітеатру,та кабінет для проведення семінарів, індивідуальних занять та консультацій, а також спецкурсів, факультативів та гуртків. Крім того, кожен клас забезпечено своєю роздягальнею та додатковим приміщенням. Таким чином, кожен клас має постійне місце розташування, що створює комфортні психологічні умови існуваня дітей у школі.

Необхідною умовою роботи гімназії є повноцінне оснащення шкільної бібліотеки, яка має 22600 примірників бібліотечного фонду. Щорічна підписка на методичні видання складає 60-70 найменувань, на суму понад 8,5 тис. грн. (позабюджетних коштів). Постійно поповнюється фонд словників, енциклопедій, довідників.

В бібліотеці обладнано читальну залу, де вчителі та учні мають можливість готуватись до уроків, написання рефератів,наукових робіт тощо, користуючись додатковою літературою.

/Files/images/0_novini_2018_2019/2018-10-16 11.33.31 1.jpg

Зусіллями бібліотекаря, адміністрації та вчителів гімназії в бібліотеці створено систематизований каталог за тематичним, хронологічним, предметним та науково-методичним принципом, завдяки чому бібліотека гімназії неодноразово була базою для проведення конференцій та семінарів районного, міського та обласного рівнів для працівників бібліотек.

В школі оформлено, існують та постійно поповнюються 7 музейних експозицій:

- „Народознавство Слобожанщини”;/Files/images/DSC03554.JPG

- „Географія рідного краю”;

- „Почесні громадяни м. Харкова”;
- „Літературна Харківщина”;

- „Екологія Харківщини”;

- „Фізика і космос в м. Харкові”;

- „Розвиток освіти в м. Харкові”.

Ці музейні експозиції є лабораторією для співпраці вчителів-предметників та учнів, мета роботи якої – збирання та оформлення краєзнавчого матеріалу для проведення уроків, позакласних заходів, екскурсій для учнів нашої гімназії та шкіл району.

В школі створено, ефективно використовується шкільне кабельне телебачення. Зібрана відеотека, до якої входять наукові,науково-популярні та художні фільми.

В гімназії існує шкільне радіо,яке є прес-службою шкільного самоврядування.

Для організації повноцінного харчування та з метою збереження здоров’я дітей зусиллями адміністрації та батьківського комітету створено шкільне кафе на 70 посадкових місць. Шкільне кафе естетично оформлено, має все необхідне обладнання для організації харчування та неодноразово було переможцем смотрів-конкурсів шкільних їдалень.

/Files/images/0_novini_2018_2019/2018-10-16 03.09.12 1.jpg/Files/images/0_novini_2018_2019/2018-10-16 03.09.13 1.jpg

Гімназія має невеликий комп’ютерний клас для проведення занять.

/Files/images/0_novini_2018_2019/2018-10-17 10.30.54 1.jpg

В навчальному процесі використовуються такі комп’ютерні програми та електронні підручники: „Інтегрований навчально-атестаційний комплекс „Економіка, 10 клас”, „Всесвітня історія, 10 клас”, „Інтегрований навчально-атестаційний комплекс „Економічна географія, 10 клас” та інші.

Всі структурні підрозділи гімназії здійснюють свою роботу з використанням ПК, школа підключена до мережі Internet.

Для проведення уроків з фізичної культури та спортивно-масових заходів обладнано два спортивні майданчики на шкільному подвір’ї.

/Files/images/0_novini_2018_2019/DSC_1693.JPG/Files/images/0_novini_2018_2019/DSC_1748.JPG

Для покращення матеріально-технічної бази школи та реалізації навчального плану (щодо розділу класів на підгрупи) щорічно здійснюється залучення позабюджетних коштів.

Адреса: Харків 61105, вулиця Монюшка, 1

Кадрове забезпечення:

/Files/images/zQI8v_croper_ru.jpeg

У 2018/2019 навчальному році в гімназії працюють 29 педагогів, з них основні 25 та 4 сумісників. Всі мають вищу освіту. Професійний рівень вчителів:

- спеціаліст вищої категорії – 12;

- спеціаліст І категорії – 2;

- спеціаліст ІІ категорії – 2;

- спеціаліст – 13.

Мають педагогічне звання:

- «Учитель-методист» - 5;

- «Старший учитель» - 2.

Мають звання «Відмінник освіти України» - 4.

Вчителі школи беруть активну участь в конкурсах педагогічної майстерності «Учитель року»:

- в 2000 році переможцем міського конкурсу в номінації «Історія» став вчитель історії Ушаков Д.О.;

- в 2002 році переможцем міського конкурсу в номінації «Хімія» стала вчитель хімії Чуйко Ю.І.;

- в 2005 році - переможцем міського конкурсу в номінації «Фізика» стала вчитель фізики Сіновозова В.С.;

- в 2007 році переможцем міського конкурсу в номінації «Українська мова та література» стала вчитель укр. мови та літератури Шевченко Л.О.;

- в 2008 році переможцем районного конкурсу в номінації «Українська мова та література», лауреатом міського конкурсу стала вчитель укр. мови та літератури Шабельник Т.М.;

- в 2010 році переможцем міського конкурсу в номінації «Російська мова та література» стала вчитель рос. мови та літератури Станкевич С.В.;

- в 2011 році переможцем районного конкурсу в номінації "Історія" стала вчитель історії Бондаренко О.Ю.;

- в 2012 році переможцем районного конкурсу в номінації «Біологія», лауреатом міського конкурсу стала вчитель біології Клочкова І.О.;

- в 2015 році переможцем районного конкурсу в номінації «Українська мова та література», стала Шабельник Тетяна Миколаївна, учитель української мови та літератури;

Досвід роботи вчителів гімназії було неодноразово відмічено на виставках педагогічної майстерності, надруковано в періодичних педагогічних виданнях.

Досягнення учнів:

За період існування закладу як школи нового типу з 1995 по 2018 роки, зі школи було випущено 769 учні. З них:

- з золотою та срібними медалями – 90 учнів.

Понад 60 % випускників обирають майбутній факультет або вищий навчальний заклад за профілем навчання в гімназії.

Особливості освітнього процесу:

Педагогічний колектив працює над науково-методичною темою: «Системне науково-методичне забезпечення диференційованого підходу до профільного навчання як умова розвитку інтелектуального і духовного потенціалу кожного учня, формування ключових компетентностей особистості».

Плануючи навчальну роботу, педагогічний колектив гімназії № 178 «Освіта» прагне до реалізації трьох основних цілей:

- класична мета освіти – це сама освіта, освіта для саморозвитку, культурного розвитку;

- реальна мета освіти – освіта для отримання професії, корисних життєвих навичок і умінь, формування компетентностей саморозвитку і самоосвіти;

- соціальна мета – це допомога в подоланні психофізіологічних труднощів, в визначенні своїх можливостей, соціальної адаптації та формуванні соціальної компетентності.

Гімназія № 178 «Освіта» співпрацює з закладами вищої освіти:

- Харківським національним університетом внутрішніх справ;

- Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна;

- Харківським державним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди;

- Харківською інженерно-педагогічною академією;

- Харківським національним університетом радіоелектроніки;

- Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом;

- Народною Українською академією;

- Харківським економіко-правовим університетом;

- Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут»;

- Харківська національна академія міського господарства ім О.М. Бекетова.

Кiлькiсть переглядiв: 392