/Files/images/2020/Безымянный12.png

Як знизити ризик інфікування коронавірусом?

Відеоролік "Як захиститися від коронавірусу"

Відеоролік "Про коронавірус"

/Files/images/2020/7 порад памятка.jpg

/Files/images/korisn_poradi_batkam/Безымянный111.JPG

Профілактика ГРВІ та грипу

Грип — гостре інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів, легко і швидко передається від хворої людини здоровій. Єдиним джерелом грипозної інфекції служить хвора людина.

Збудники грипу - віруси типу А, В, С), дрібні мікроорганізми — під час кашлю, чхання, розмови з найдрібнішими крапельками слизу попадають у повітря, осідають на поп, стіни і навколишні предмети, тому грип належить до повітряно-крапельним інфекцій.

Сприйнятливість до грипу загальна, може захворіти будь-яка людина будь-якого віку, але найбільш важкий перебіг захворювання спостерігається у дітей, осіб похилого віку, хворих, що страждають хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, хронічний бронхіт та ін)

ГРИП починається раптовим загальним нездужанням, головним болем, ломотою у всьому тілі, ознобом, підвищенням температури до 39-40 градусів, пітливістю, можливі запаморочення, носові кровотечі.

Кашель і нежить бувають не завжди. Грип – тільки на перший погляд невинне захворювання. Він небезпечний ускладненнями, що найчастіше такими, як бронхіт, пневмонія, ураження серця, нирок. Не займайтеся самолікуванням, не захоплюйтеся антибіотиками: вони не захищають від грипу і не виліковують від нього.

Приймайте лікарські засоби тільки за призначенням медичних працівників і виконуйте всі їхні поради.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Грип - дуже заразне захворювання.
При перших ознаках грипу хворого необхідно негайно укласти в ліжко і викликати медичного працівника. Приміщення, де знаходиться хворий, слід часто провітрювати, ретельно прибирати, мити підлогу і обтирати меблі водою з додаванням дезінфікуючих засобів.
При кашлі і чханні хворий повинен закривати рот і ніс хусткою, а навколишні здорові люди - носити марлеві маски, які необхідно міняти не рідше двох разів в день.
Хворому необхідно виділити окрему білизну, посуд, рушник. Білизна, рушники, носові хустки, маски після вживання слід кип'ятити, а потім прати. Посуд обробляти окропом.
Найефективніший засіб захисту проти грипу-це вакцинація. Сучасні вакцини ефективні, так як змінюються кожний рік та захищають від трьох типів вірусу відразу. Вакцинація не тільки захищає Вас, але і стане на заваді поширенню грипу. Дотримуйтесь правил боротьби з грипом, вимагайте виконання їх оточуючими. Цим Ви будете сприяти якнайшвидшій ліквідації спалаху грипу!