Профілактика булінгу в учнівському середовищі, або як швидко стати своїм серед чужих. Корисні поради.

Найчастіше діти, підлітки та молодь стають жертвами булінгу, коли опиняються у новому колективі. Координатор Національної гарячої лінії «Ла Страда-Україна» Альона Кривуляк зібрала основні поради, які допоможуть освоїтися у малознайомому соціальному середовищі та швидко стати «своїм серед чужих»:

Знайти спільну мову з усіма майже неможливо. До новеньких часто ставляться підозріло. Тож краще перший час поспостерігати за всіма, тому що і вони спостерігають за тобою;
Налаштуй себе на позитив. У гарному настрої швидше вдасться сподобатися більшості;
Краще зайняти позицію очікування та стримано реагувати на будь-які провокації з боку «стареньких»;
Спробуй визначити, хто в колективі неформальний лідер — саме він або вона впливатимуть на формування стосунків з тобою;
З’ясуй, які правила є в групі, та намагайся їх дотримуватися. Твоя повага до оточуючих допоможе знайти однодумців і уникнути негативних ситуацій, зокрема й булінгу.

Якщо ти все ж таки став(ла) жертвою булінгу або відчуваєш, що можеш потрапити в подібну ситуацію, не мовчи. Щоб отримати реальну допомогу, можна звернутися до:

будь-якого працівника закладу освіти, де ти навчаєшся (вчитель, класний керівник, практичний психолог, заступник директора тощо);
поліції за номером «102»;
дорослих, яким ти довіряєш;
працівників ювенальної превенції; працівників медичного закладу;
громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав та інтересів дітей.
Крім того, звернутися по допомогу можна на Національну гарячу лінію для дітей та молоді «Ла Страда-Україна» за номерами: 0-800-500-225 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України) або 116111 (безкоштовно з усіх мобільних телефонів по всій території України). Лінія працює по буднях з 12:00 до 20:00.

Як боротися з булінгом: поради для дітей Як зупинити булінг: поради для батьків

Як запобігти булінгу: поради для свідків

Кiлькiсть переглядiв: 0